Proč chránit sluch?

Žijeme v hlučném světě, a přestože se tu a tam někdo snaží hlukovou zátěž snížit, s výraznou změnou se počítat nedá. Ztráta sluchu může znamenat velkou změnu v osobním komfortu a kvalitě života. Je lepší si svůj sluch preventivně chránit než se následně snažit zachraňovat to, co z něj zbylo.

Co znamená „aktivní ochrana sluchu“?

Jsou situace, kdy jsme byť krátkodobě nebo dlouhodobě vystaveni zvýšenému hluku. Jistě že je mnoho možností, jak si v takovém prostředí chránit sluch a není na tom nic složitého. Je však potřeba brát ohled na další faktory, které jsou s takovou ochranou spojeny. Může být fajn nasadit si na uši třeba mušlové chrániče a nic neslyšet – je to ale bezpečné? Nebylo by bezpečnější a komfortnější mít možnost „příposlechu“ okolí, např. výstražných signálů, nebo slyšet např. instrukce trenéra na střelnici? Aktivní chrániče sluchu jsou vybaveny elektronikou, která nejprve zpracuje vstupní signály (hluk), a na základě příp. nastavení chrániče následně propustí upravený signál do sluchátek.

Některá prostředí – hutní průmysl, těžba aj. mají specifické požadavky na jiskrově bezpečné provedení podle normy ATEX; i takové chrániče / komunikátory samozřejmě můžeme nabídnout.

Ochrání i Vaší peněženku.

Aktivní chrániče sluchu, resp. komunikátory, mohou celkem významně ochránit nejen sluch, ale i Vaši „kapsu“. Dnešní uspěchaná doba si žádá maximálně možnou produktivitu a žádné plýtvání časem. Je-li Vaše pracoviště např. na jeřábu vysoko nad zemí, v hlučném výrobním provozu nebo dohlížíte na bezproblémový průběh stavby, s komunikátory 3M Peltor je „multitasking“ hračkou – ruce zůstanou vždy volné, aniž byste jednou z nich museli držet telefon a druhou si zakrývat např. druhé ucho, abyste lépe slyšeli. Budete-li používat 3M Peltor komunikátor např. s vysílačkou, díky funkci VOX nepotřebujete ruku ani k stisknutí PTT tlačítka. Modely řady 3M Peltor Litecom mají radio (vysílačku) dokonce vestavěné.

Výběr z aktuální nabídky:


Díky našim dlouholetým zkušenostem Vám můžeme poradit s výběrem toho nejlepšího řešení pro Vaše potřeby – ať již jde o řešení do výrobního provozu, na stavbu, na letiště nebo do jiných prostředí. Produktové informace a ceny naleznete v našem on-line obchodě  www.nahlavnisoupravy.cz/3M-peltor.

Můžeme Vám poradit s výběrem, nebo pomoc s nákupem? Zavolejte nám, prosím, na tel. (+420) 272 088 311, nebo nám zašlete poptávku přes kontaktní formulář.

Kompletní nabídku naleznete v našem on-line obchodě www.nahlavnisoupravy.cz